...

 hello@padlovnia.pl / +48 660 586 660

pn-pt: 8-24 Weekend: 9-22

Jak grać w Americano?

Jak grać w Americano? Pewnie wiele początkujących graczy w padla stawia sobie to pytanie.

Americano to nic innego jak ekscytująca forma mini turnieju, który możesz rozegrać w naszym klubie. Jeżeli chcesz pierwszy raz wziąć udział w takiej rozgrywce koniecznie musisz przeczytać ten artykuł, w którym krótko omówimy zasady, poziomy i czas trwania takiego turnieju.

Jakie są zasady gry w Americano?

Zasady gry w Americano są trochę inne niż w klasycznym meczu padla. Jest to forma rozgrywek w której suma punktów wynosi 21, i każdy punkt ma duże znaczenia do zwycięstwa, ponieważ w Americano nie wygrywa ten, kto zwyciężył tylko jeden mecz ale liczy się sumę punktów z całości rozgrywek.Np. Wygrywasz 21-19 wtedy, drużyna zwycięska w tym meczu otrzymuje 21 punktów, a przegrana 19, po kolejnym meczu punkty się dodaje aż do zakończenia rozgrywek, dopiero końcowy wynik wyjawia zwycięzcę.

Właśnie ta zasada sprawia, że rozgrywki w Americano są tak fascynujące i nieprzewidywalne! 

Aby turniej się odbył, potrzeba co najmniej 4 uczestników lub drużyn. Nie ma górnego limitu liczby uczestników. Jednak najlepiej, jeśli jest to liczba, która jest równomiernie podzielna przez cztery.

Liczba potrzebnych kortów do gry w padla zależy od liczby uczestników.

Najlepiej, jeśli liczba kortów odpowiada liczbie graczy. 4 graczy = 1 kort, 8 graczy = 2 korty i tak dalej.

Normalny czas gry w przypadku americano wynosi około 2 godzin. Mecz do zdobycia 21 punktów trwa około 10 minut..

Americano SIngiel a Americano w parach

W Americano Singiel grasz mecze deblowe jednak po każdym spotkaniu twój partner się zmienia co zdecydowanie dodaje z jednej strony nieprzewidywalności natomiast z drugiej jest to świetna okazja do poznania nowych osób na korcie (+ nauki współpracy). Grając solo zdobywasz również punkty jedynie na swoje konto, zwycięzca może być przecież tylko jeden.

Americano w parach jest za to bardziej zbliżone do klasycznego meczu padlowego, ponieważ grasz ze stałym partnerem, zmianie ulegają jedynie przeciwnicy. W ten sposób możesz szlifować umiejętności współpracy na korcie z różnymi przeciwnikami.

W tej wersji nie wygrywa jedna osoba ale para, która uzyskała na przestrzeni rozgrywek najwięcej punktów.

Poziomy rozgrywek:

 Istnieje możliwość gry w Americano miksując poziomy umiejętności gry w padla, jednak aby zapobiec zbyt dużym różnicom stosuje się podział na poszczególne kategorie:

C – poziom początkujący

B3 poziom średniozaawansowany niższy

B2: poziom średnio zaawansowany 

B1:Poziom średnio zaawansowany wyższy 

A- poziom zaawansowany

W naszej ofercie posiadamy turnieje zarówno dla osób kompletnie początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych, dlatego dla każdego znajdzie się wydarzenie, w którym będzie mógł spróbować swoich sił


Teraz już wiesz czym jest i jak grać w Americano, dlatego nie zwlekaj i sprawdź się biorąc udział w naszych rozgrywkach:

ZAPISZ SIĘ NA AMERICANO W PADLOVNIA 

Podziel się:

Więcej postów z bloga

Chcesz zagrać w padla?

Skontaktuj się z nami!

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.